RockTurk
Sadece 30 saniyeni harcayarak aramıza katılmak için 'Kaydol'a tıkla.

RT Yönetimi ~
RockTurk
Sadece 30 saniyeni harcayarak aramıza katılmak için 'Kaydol'a tıkla.

RT Yönetimi ~
RockTurk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RockTurk

Sadece Rock severlerin değil tüm Müzik severlerin buluşma noktası.

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  Başvuru FormuBaşvuru Formu  

Evanescence Röportajı

+3
KoRn
amy_irem
_freyja_
7 posters
YazarMesaj
_freyja_
Süper Mod.
Süper Mod.
_freyja_

Kadın
Kişisel İleti : sonsz bir eLvda mLodisi qibiym
sessiz we qizémLi **
Ruh Hali : Evanescence Röportajı Huysuz10

Evanescence Röportajı Empty
MesajKonu: Evanescence Röportajı   Evanescence Röportajı EmptyC.tesi 06 Ara. 2008, 08:19

Muhabir: Farklı bir imaj gösterdiniz.Amy Lee bir tasarım ürünü mü yoksa siz sevdiğiniz için mi böyle?

Amy Lee: Ben kendi kendimin tasarımcısıyım. Benden gelen her şey sanatımın bir parçası: şarkı yazdım, söyledim, çizdim ve kendi giysilerimi yaptım. Hayranlarımız da bunu takip etti.

M: My Immortal ın klibinde beyaz örtülere büründün ve ölü gibi göründün. Bring me to life da bir gecelikle bir pencereye çıktın. Hala intihar hakkında fantezilerin var mı?

Amy Lee: İntihar ya da ölüm hakkında şarkı söylemem. Bring Me To Life farklı yollarla anlatılabilirdi ama ben asla intihar etmeyi düşünmedim. Klip şöyleydi ne yapacağımı bilmiyorum ve kazayla düşüyorum ama intihar etmiyorum. Bu daha çok yaşamın fiziksel çekişmeleriyle ilgili...

M: Ölümle aran nasıl?

Amy Lee: Bence eğer bir şeyin olması için çaba harcamazsak o şey olmaz.(Amy bir çocukken annesini deli gibi sevdiğini ve onun ölümünü inkar ettiğini söyledi.Gençliklerinde o ve Ben ilk şarkılarını; yorgun olmaktan ve çocukluk korkularından bahseden melankolik bir şarkı olan My Immortalı yazdılar. Şimdi O, kendi kendine yardım mesajlarına geçmek istediğini söylüyormuş.)

M: Dindar mısın?

Amy Lee: Ben ruhsal derdim, dindar değil. Hristiyan olsam da. Başını dik tutmak ve kendin için bir şeyler yapmak gerekli. Bu konuma geldiğimde bu şunun gibi bir şeydi: Rüyalarımı gerçekleştirmek için çalıştım.

M: Tanrıya inanır mısın?

Amy Lee: İnanırım ama bu biraz kişisel ve bunun hakkında konuşmak istemiyorum. İşim Tanrı'yı ilgilendirmez.

M: Ailen ne zaman senin için vazgeçilmez olur?

Amy Lee: İnsanlar beni kullanmaya çalıştıkları zaman. Bir kaç ay önce bir arkadaş turneden vidyoları çaldı. Çok kızdım. Nefret ettiğim başka şey varsa o da ailenin anlayışsızlığıdır. Ailem başarılı olamayacağımı düşünmüştü. Okulum için çok fazla destek verdiler ve müzik için harcadığım çabaya hoş bakmadılar.

M: Ya şimdi?

Amy Lee: Para kazandığımdan beri benimle gurur duyuyorlar. Evanescense iş ve sanat arasında bir köprü. Biz melankolik besteli şarkılarımızda gerçek acılardan ve yaşamın materyallerinden bahsediyoruz...

Güçlü bir rock sounduna sahip olan Evanescencein tohumları 90lı yıllarda atıldı.Amerika ve tüm Avrupada önemli başarılar elde eden grubun en büyük özelliği, henüz 20 yaşındaki dupduru bir sese sahip olan kadın vokalisti Amy Lee. Lee ve grubun elemanlarından gitarist Ben Moodynin besteleri yaparken ilham aldığı isimler arasında Björk, Tori Amos, Danny Elfman bulunuyor. Evanescence grubunun diğer elemanları ise John LeCompt (gitar) ve Rocky Gray (davul)

-Şu ana kadar az duyulmuş bir grup ismine sahipsiniz.Nedir bunun hikayesi?

Amy: Bu ismi bulmak için uzun bir araştırma yaptık.Alışılmışın dışında bir sözcük olmasını tercih ettik.Gerçi bu sözcüğün önceden duyulmadığını düşünmüyorum.Zaten bu isim bizim müziğimizi tarif ediyor.
Ben: Ben bu ismi ilk duyduğum zaman Amyden daha fazla savunmuştum.Evanescence üzerinde uzun uzun düşünmüştük.Asıl olarak bu kelimeyi duyduğunuz zaman akılda beliren bir resmi vardır.Ben onu sevdim.İnsanı derinden etkiliyor.En sonunda işte bu dedim.

-Bring To My Life şarkınız Daredevil filminin müziği oldu.

Amy: Daredevil filminde bu şarkıyı duymak benim için muhteşem bir deneyimdi.İlginç olan şu ki,ne şarkı film için ne de film şarkıyla ilgili olarak yaratılmıştı.Bu şarkının kullanıldığı sahneyi gördüğüm zaman garip hissettim.Filmde My İmmortel adlı bir başka şarkımız da kullanıldı.Şarkımız filmin en etkili sahnelerinde yer aldı.Bu da bizim kariyerimiz açısından iyi bir gelişme oldu.

-Bir rock grubunun kadın vokali olmak kolay iş değildir herhalde?

Amy: Gerçekten rock söyleyen bir kadın vokal olmaktan çok gurur duyuyorum.Çükü bu alanda fazla kadın vokal yok.Bu durum yüzünden hayal kırıklığına uğradığım da oluyor.Garbage ve Tori Amos gibi grup ve şarkıcıların daha çok olmasını arzu ederdim.Aslında rock müziğinde bir kadın olmak bu kadar büyütülecek bir durum değil.Belki benim sayemde diğerlerinin de önü açılır.
amy_irem
Amatör Rockçı
Amatör Rockçı
amy_irem

Kadın
Lakap : r0ck0Liq
Kişisel İleti : AdI ÜsTüNd€ K!$!s€L xP
Ruh Hali : Evanescence Röportajı Mutsuz10

MesajKonu: Geri: Evanescence Röportajı   Evanescence Röportajı EmptyÇarş. 13 Mayıs 2009, 11:21

çooook saol yerim seni amy leeXP
KoRn
RockTurk takımından
RockTurk takımından
KoRn

Erkek
Lakap : ¢нєzzу
Kişisel İleti : Ť αηутнιηg ιѕ ησт ιмρσѕѕιвℓє σƒ ℓιƒє Ť
Ruh Hali : Evanescence Röportajı Sinirl10
İşletim Sistemi : Evanescence Röportajı 210

MesajKonu: Geri: Evanescence Röportajı   Evanescence Röportajı EmptyPerş. 14 Mayıs 2009, 20:07

Amy Lee: Ben ruhsal derdim, dindar değil. Hristiyan olsam da. Başını dik tutmak ve kendin için bir şeyler yapmak gerekli. Bu konuma geldiğimde bu şunun gibi bir şeydi: Rüyalarımı gerçekleştirmek için çalıştım.

Wink Gayet akılcı

p.i.s. +rep ,
Admin_jdA
Administrator

Administrator
Admin_jdA

Kadın
Kişisel İleti : ))) EnKapsamlı RockForumu (((
Ruh Hali : Evanescence Röportajı Idaree11
Takım : Evanescence Röportajı 3cfc6cbe9b5f994873e98f5d8805462f
İşletim Sistemi : Evanescence Röportajı 210

MesajKonu: Geri: Evanescence Röportajı   Evanescence Röportajı EmptyCuma 15 Mayıs 2009, 18:24

amy kndisinin de sölediiği gibi bambaşka bi tarz, çok özgün.. yaptığı işin de hakkını veriyo, tam anlamıyla 4x4 lük , işte bu yüzden çok seviyorum bu kadını yha..
http://rockturk.eniyiforum.org
Rock_My_Life
Moderatör
Moderatör
Rock_My_Life

Erkek
Lakap : Guitar Master
Kişisel İleti : SiLdİm SeNi AnıLaRıMdaN.. Hiç merak etmiorm SeWiOmsn ArtK Benİ.. KaFaM RuHuM BeDeNiM SenSiZ Emİnİm MutLuSunDr BenSiz..!
Ruh Hali : Evanescence Röportajı Keyifl10
İşletim Sistemi : Evanescence Röportajı 610

MesajKonu: Geri: Evanescence Röportajı   Evanescence Röportajı EmptyCuma 15 Mayıs 2009, 22:16

Alıntı :
amy kndisinin de sölediiği gibi bambaşka bi tarz, çok özgün.. yaptığı işin de hakkını veriyo, tam anlamıyla 4x4 lük , işte bu yüzden çok seviyorum bu kadını yha..

aynen bende
http://rockturk.eniyiforum.org
amy_irem
Amatör Rockçı
Amatör Rockçı
amy_irem

Kadın
Lakap : r0ck0Liq
Kişisel İleti : AdI ÜsTüNd€ K!$!s€L xP
Ruh Hali : Evanescence Röportajı Mutsuz10

MesajKonu: Geri: Evanescence Röportajı   Evanescence Röportajı EmptyPaz 17 Mayıs 2009, 16:26

Alıntı :

kesinliklee amy love irem
RoCk AnGeL
Özel Üye
Özel Üye
RoCk AnGeL

Kadın
Kişisel İleti : soNs[uza] ve öLe[sié]
Ruh Hali : Evanescence Röportajı Onayli10
İşletim Sistemi : Evanescence Röportajı 310

MesajKonu: Geri: Evanescence Röportajı   Evanescence Röportajı EmptyPaz 24 Mayıs 2009, 15:50

saqol cnm
http://haykocuyuzbiz.eniyiforum.net
sellygomezmanyagı
Profesyonel Rockçı
Profesyonel Rockçı
sellygomezmanyagı

Kadın
Lakap : Sam4
Kişisel İleti : Evanescence Röportajı 26563461
Ruh Hali : Evanescence Röportajı Geveze10

MesajKonu: Geri: Evanescence Röportajı   Evanescence Röportajı EmptyPtsi 26 Ekim 2009, 20:14

p.i.s =))

Evanescence Röportajı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-