RockTurk
Sadece 30 saniyeni harcayarak aramıza katılmak için 'Kaydol'a tıkla.

RT Yönetimi ~
RockTurk
Sadece 30 saniyeni harcayarak aramıza katılmak için 'Kaydol'a tıkla.

RT Yönetimi ~
RockTurk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RockTurk

Sadece Rock severlerin değil tüm Müzik severlerin buluşma noktası.

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  Başvuru FormuBaşvuru Formu  

Boot ve MBR Hatalarına Çözüm

YazarMesaj
LucifeR
Isınan Üye
Isınan Üye
LucifeR

Erkek
Lakap : Luci
Ruh Hali : Boot ve MBR Hatalarına Çözüm Karizm10

Boot ve MBR Hatalarına Çözüm Empty
MesajKonu: Boot ve MBR Hatalarına Çözüm   Boot ve MBR Hatalarına Çözüm EmptyC.tesi 30 Ocak 2010, 20:07

Hemen hemen hepimiz mbr ve boot hataları karşılaşmışsızdır. Birçoğumuz xp kurdum vista açılmıyor, vista kurdum xp açılmıyor, linux (ubuntu, pardus, suse vs.) kurdum grupu kaldıramıyorum veya windows açılmıyor, windows 7 kurdum xp gitti, linux kurdum beğenmedim kaldıracağım vs. vs. demişisizdir. Örneğin bir xp nin boot kaydı silindiğinde (boot.ini hata verdiğinde) bunu düzeltebilmek için xp cd sini boot etmek kurtarma konsoluna geçip birsürü komutla uğraşmak zorundayız. Hakeza xp+ vista/windows 7 yapılandırmasında veya windows + linux yapılandırmalarındada durum farklı değil.

Tüm bu sorunları bir cd yükleyeceğimiz küçük bir yazılımla çözebiliriz. Bu sorunlarda biriyle karşılaştığımızda tek yapmamız gereken cd mizi takıp boot etmek (boot olması birkaç saniye sürmekte) ve diskimizdeki mevcut veya olması gereken işletim sistemi mbr kaydını seçmektir. Örneğin iki adet pardus yüklü ise linux + linux u, iki adet windows yüklü ise windows + windows u, windows + linux sa bunu, veya diyelim windows+ linux var ve grupu kaldırmak ve windowsun direk açılmasını sağlamak istiyoruz o vakit sadece windowsu, veya herhangi bir windows işletim sistemi var ve açılmıyor o vakitte sadece windowsu seçmemiz yeterli. Birkaç saniyede disk yapılandırmamız incelenip ilgili boot ve mbr kayıları yazılacak sorunumuz çözülecektir.

Tüm bu sorunlardan kurtulmak için 4.5 mb boyutundaki bu disk kalıbını(imaj dosyasını) indirmeli ve cd ye yazdırmalısınız.

RapidShare: 1-CLICK Web hosting - Easy Filehosting

Boot ve MBR Hatalarına Çözüm
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-