RockTurk
Sadece 30 saniyeni harcayarak aramıza katılmak için 'Kaydol'a tıkla.

RT Yönetimi ~
RockTurk
Sadece 30 saniyeni harcayarak aramıza katılmak için 'Kaydol'a tıkla.

RT Yönetimi ~
RockTurk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RockTurk

Sadece Rock severlerin değil tüm Müzik severlerin buluşma noktası.

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  Başvuru FormuBaşvuru Formu  

Günlük Spor Haberleri ( Güncel )

YazarMesaj
HayKoLkhaReKetEngeLLenemz
RockTurk takımından
RockTurk takımından

Erkek
Kişisel İleti :

Ruh Hali : Günlük Spor Haberleri ( Güncel ) Olgun10

Günlük Spor Haberleri ( Güncel ) Empty
MesajKonu: Geri: Günlük Spor Haberleri ( Güncel )   Günlük Spor Haberleri ( Güncel ) EmptyC.tesi 09 Ocak 2010, 11:13

Skibbe'den görülmemiş teklif

Galatasaray’ın eski hocası, Lincoln için ilginç bir öneri getirdi. Brezilyalı futbolcuyu bedava kiralamak istediklerini belirten Skibbe, “Bize verin. Kendini göstersin. Sonra istediğiniz rakama satarsınız” dedi. Cim-Bom öneriyi reddetti

Galatasaray’ı geçen sezon çalıştıran ve alınan kötü sonuçlar nedeniyle görevine son verilen Michael Skibbe sarı-kırmızılı takımın kampını dün ziyaret ederek Lincoln için ilginç bir öneri sundu.

Takımı Eintracht Frankfurt ile birlikte Antalya’da bulunan Alman hoca akşam saatlerinde Cim-Bom’un kamp yaptığı Concorde Oteli’ne geldi. Eski öğrencileri tarafından sıcak ve samimi bir şekilde karşılanan Skibbe daha sonra Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin’le bir süre baş başa sohbet etti.

Cim-Bom’la FIFA’lık olan sambacıyı kadrosuna katmak isteyen ancak yüksek maliyeti nedeniyle istediğini elde edemeyen Skibbe’nin, Lincoln’ü kiralamak için teklifte bulunduğu bildirilirken, “Lincoln’ü bize bedava kiralayın. Kendini göstersin. Yeniden vitrin yapsın ve o zaman istediğiniz rakama bir takıma satın” dediği öğrenildi. Ancak genç teknik adamın bu teklifine Sezgin’in olumsuz yanıt verdiği bildirildi.

Ayrıca önceki gece yine sarı-kırmızılı takımın kampına giden Aydın Yılmaz’ın menajeri Ahmut Bulut’a genç futbolcunun durumunun belirsiz olduğu söylendi.

Diğer taraftan transfer için Başkan Yardımcısı Haldun Üstünel ile yönetici Murat Yalçındağ, Almanya’da stoper işini çözmeye çalışıyorlar. Wolfsburg’lu Ricardo Costa’nın yanı sıra ismi gizlenen bazı oyuncuların da listede olduğu bildirildi. Yurt içinde Sercan Yıldırım ve Ali Turan için temaslarını sürdüren Aslan, yine sonuç alamadı.

Kaynak :http://www.internetspor.com/skibbeden-gorulmemis-teklif-news22183.html
http://rockturk.eniyiforum.org/
RockTurk takımından
RockTurk takımından

Erkek
Kişisel İleti :

MesajKonu: Geri: Günlük Spor Haberleri ( Güncel )   Günlük Spor Haberleri ( Güncel ) EmptyC.tesi 09 Ocak 2010, 11:08

Nihat: Her şey yolunda
Vitesse maçında patlama yapan Nihat Kahveci, kampın çok iyi gittiğini dile getirdi.

“Gerek antrenmanlarda, gerekse hazırlık maçlarında hocamızın isteklerini yerine getirmeye çalışıyoruz” diyen Nihat, “İlk günden beri hırsla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bütün takım arkadaşlarım azimle çalışıyor. Çünkü herkes biliyor ki, ikinci devre forma bulmak zor olacak. Herkes daha çok mücadele edecek, herkes daha çok çalışacak. Bu yıl da hem şampiyonluğu, hem de kupayı kazanmak istiyoruz. Taraftarımız bize destek olduğu sürece, biz de başarılı olacağız” ifadesini kullandı.
RockTurk takımından
RockTurk takımından

Erkek
Kişisel İleti :

MesajKonu: Geri: Günlük Spor Haberleri ( Güncel )   Günlük Spor Haberleri ( Güncel ) EmptyC.tesi 09 Ocak 2010, 11:07

Kartal'da ipler gerildi!
Beşiktaş'ta yaklaşan genel kurul öncesinde başkanlık için kılıçlar çekildi, gerilimin dozu yavaş yavaş artmaya başladı...

Günlük Spor Haberleri ( Güncel ) Fft1mm837624

Yıldırım Demirören: “Denetleme kurulu raporuna göre Beşiktaş’ın borcu 170 milyon TL. Bu rakamın 400 milyonu geçtiğini iddia ediyorlar. Kötü niyetli yaklaşımlar. Beşiktaş’ın neresi karanlık, anlamış değilim! Kulübün marka değeri 1 milyar Dolar'dır”

Murat Aksu: “Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören, kulübün borcunun 170 milyon TL olduğunu iddia etmektedir. Yatırımcıların kararını etkileyebilecek yalan, yanlış ve gerçeğe aykırı yorum ve değerlendirmeler Sermaye Piyasası kanunu çerçevesinde suçtur”

Demirören: Gelir, gider tablosunda rakamlar yanyana getirilsin, Beşiktaş’ın Manchester United’dan daha iyi olduğu görülür. Onlar Ronaldo’yu satmasa, neredeyse iflas etme durumuna geleceklerdi...

Demirören: Del Bosque davasını, haklı iken kaybettik. O dönemdeki hukukçu olan ikinci başkanım davanın Mosturoğlu tarafından yürütülmesini istedi. Sonra o arkadaşım 2007’de listeme girmeyi reddetti...

Aksu: Beşiktaş’ın bağımsız denetimden geçmiş son mali tablolarına göre uzun vadeli ve kısa vadeli toplam yükümlülükleri yaklaşık olarak 340 milyon TL’dir... Alacakları ise sadece 26 milyon TL’dir.

Aksu: Bağımsız denetimden geçmiş ve kamuya açıklanmış dipnotlarına göre Beşiktaş aleyhine devam eden çok sayıda icra takibi, FIFA uyuşmazlıkları ve birçok davalar bulunmaktadır.

Başkan Yıldırım Demirören ile aday Murat Aksu, Anadolu’da her gün kongre üyeleriyle biraraya geliyor ve projelerini paylaşmayı sürdürüyor... Ancak bu kongre sürecinde iki adayın da söylemleri, zamanla karşılıklı bir atışmaya dönüyor. Başkan Yıldırım Demirören’in, Hürriyet Gazetesi’nde yer alan, Ankara’da dile getirdiği sözleri fitili ateşledi. Aksu da boş durmadı ve dün yaptığı basın açıklamasıyla Demirören’e yanıt verdi. İşte Demirören’in Hürriyet’teki yankı uyandıran sözleri...

‘Borcumuz 170 milyon TL’
“Kulübün borcu 189 değil, 400 milyon TL diyorlar. Borcumuz 170 milyon TL’dir. Marka değerimiz ise 1 milyar Dolar! Denetleme kurulu raporuna göre konuşuyorum. Bu rakamın 400 milyonu geçtiğini öne sürmek, kötü niyetli yaklaşımdır. Beşiktaş’ın neresi karanlık anlamış değilim. Beşiktaş ne yazık ki kamuoyu önünde çok zayıf. Böyle olmasa da böyle gösterilmeye çalışılıyor. Gelir gider tablosunda rakamlar yan yana getirilsin Beşiktaş, Manchester United’dan daha iyi durumda. Onlar Ronaldo’yu satmasa neredeyse iflas edecek konuma gelmişti. Beşiktaş önü açık olan tek kulüptür. Beaşiktaş’ın ipotek altına alınması söz konusu değil. Kulübün marka değeri 1 milyar Dolar. 500 milyon Dolar da Fulya Projesi’nden gelecek geliri olacak.”

“Murat Aksu, daha önce bu dernekte yaptığı konuşmada, projeyi ben kısa sürede hayata geçirirdim demiş. İki senedir beni arayıp, neden yardımcı olayım başkan demedi. Bu benim değil, Beşiktaş’ın projesidir. Bunu engelleyenin o olmadığı ne malum! Del Bosque davasını, haklı iken kaybettik. O dönemdeki hukukçu olan ikinci başkanım (Murat Aksu’dan bahsediyor), davanın Şekip Mosturoğlu tarafından yürütülmesini istedi. Ben, Fenerbahçeli olduğu için kamuoyunda yanlış yorumlara yol açabileceğini söyledim, ama ısrar etti. Sonuçta biz o davayı kaybettik ve yüksek miktarda tazminat ödemek zorunda kaldık. 2007’deki seçimde o arkadaşım benim listeme girmedi. Bu olaydan kısa bir süre sonra da dava sonuçlandı. Eğer o davayı Ankara’daki Kemal Kapulluoğlu’na verseydik, kazanırdık.”

Transferler ortada
“Beşiktaş transferde çok hata yaptı, aldığı birçok oyuncudan faydalanamadı diyorlar. Bu takım 6 senede, 5 kupa aldı. Bunları kimse söylemiyor. Fabian Ernst’i trnasfer ettik, ‘Almanya’nın Baki’sini getirdiniz’ dediler. Yusuf’u alırken, ‘Bize 5 maç oynasın, şampiyon yapar’ dedim, sonuç ortada... Bu kulüpte, ‘İlhan Mansız Beşiktaş’a kapıcı olamaz’ diye rapor veren isimler çalıştı. Bugün Delgado olsaydı, açık ara önde olurduk. Yeni sistemimizde tamamen profesyonel isimler görev alacak. Eski antrenör ve futbolcular bu organizasyonun içerisinde yer almayacak. Bugüne kadar başkandım. Bugünden sonra ise lider olacağım. İşi tamamen profesyonellere bırakacağız. En üstte yönetim kurulu olacak ama uygulamayı profesyoneller yönetecek...

Aksu dün bir basın açıklaması yayınlayarak, Demirören’e yanıt verdi. İşte Aksu’nun 10 maddelik açıklaması...

1. Beşiktaş A.Ş.’nin en son bağımsız denetimden geçmiş 31.08.2009 tarihli mali tablolarına göre kısa vadeli yükümlülükleri toplamı 218 milyon TL, uzun vadeli yükümlülükleri toplamı da 61 milyon TL’dir. Yani toplam kısa ve uzun vadeli yükümlülükleri 279 milyon TL’dir. Buna Beşiktaş Derneği’nin yaklaşık 60 milyon TL’lik borcu da eklendiğinde toplam yükümlülükler Beşiktaş Derneği ve Beşiktaş A.Ş. olarak yaklaşık 340 milyon TL’dir.

2. Beşiktaş A.Ş.’nin 31.08.2009 tarihli mali tablolarına göre, kısa ve uzun vadeli ticari alacakları toplamı 26 milyon TL’dir.

3. Aynı tarihli mali tablolara göre Beşiktaş A.Ş.’nin özsermayesi negatiftir. Yani Şirket özsermayesini yitirmiştir.

4. Yine açıklamada Beşiktaş marka değerinin 1 milyar dolar olduğu ifade edilmektedir. Beşiktaş A.Ş. marka ve isim hakkı kullanım bedeli olarak Beşiktaş Derneği’ne belirli bir bedel ödemekte, sonrasında da bu markayı kullanarak sponsorluk geliri elde etmektedir. Beşiktaş A.Ş.’nin son yıllık mali tablosuna göre (31.05.2009 tarihinde sona eren yıllık mali tablo) aktifinde kayıtlı haklar net 48 milyon TL’dir. Yine aynı tarihli mali tablolara göre, sponsorluk ve reklam geliri yıllık 16 milyon TL’dir.

5. Uluslararası Finansal Raporlama Standartları marka ve hakların değerlemesini çok özel koşullara bağlamıştır. Bu koşulları sağlamadan Beşiktaş marke değerini afaki bir şekilde açıklamak Beşiktaş A.Ş. yatırımcılarını yanlış yönlendirecektir. Bu husus Sermaye Piyasası Kanunu’na açıkça muhalefettir.

6. Beşiktaş A.Ş’nin son 3 yıllık mali tablolarına göre sürekli zarar etmektedir. Son yıl zararı 29 milyon TL’dir.

7. Beşiktaş A.Ş.’nin 31.08.2009 tarihli bilançolarına göre birikmiş zararlar toplamı 56 milyon TL’dir.

8. Son olarak ifade etmek isteriz ki 2009 yılında Beşiktaş A.Ş. Türk Ticaret Kanunu bakımından 324. madde kapsamına girmiştir. Bu bir şirketin özsermayesinin en az 2/3’sini kaybetmesi halinde uygulanır ve hukuken borca batık şirket statüsünü ifade eder. Beşiktaş A.Ş. buna karşın bir bilirkişi incelemesi yaptırarak bu hukuki yaptırım kapsamından çıkabilmiştir. Ancak bilirkişi raporuyla belirlenen bilanço uluslar arası muhasebe standartları tarafından kabul edilmemektedir. Dolayısıyla Şirketimizin UEFA kriterlerine uyumunu ölçecek uluslar arası standartlara göre hazırlanmış mali tabloda özsermaye negatiftir.

9. Şirketin yukarıdaki borçları yanında bilanço dipnotları irdelendiğinde daha da kapsamlı bilgilere ulaşılmaktadır. Buna göre Şirketimizin verdiği temlik tutarı 37 milyon dolardır. Bu temliklere konu gelirler yayın hakları, maç gelirleri, alacak senetleri ve kira gelirleridir.

10. Yine bağımsız denetimden geçmiş ve kamuya açıklanmış mali tablo dipnotlarına göre, Şirketimiz aleyhine devam eden çok sayıda icra takibi, FİFA uyuşmazlıkları, Yabancı Mahkemelerde görülen Davalar ve Türk Mahkemelerinde görülen fikri haklar davaları bulunmaktadır. Aleyhimizdeki icra takibi yaklaşık 1,25 milyon Euro’dur. FİFA’da ve CAS’ta aleyhimize devam eden uyuşmazlık tutarı faiz hariç 3.3 milyon Euro’dur.

Bütün bu bilanço rakamlarının dikkate alınması sonucunda Sayın Yıldırım Demirören’in Beşiktaş kongre üyelerini ve yatırımcısını yanıltmaya çalıştığı açıkça görülmektedir...
RockTurk takımından
RockTurk takımından

Erkek
Kişisel İleti :

MesajKonu: Geri: Günlük Spor Haberleri ( Güncel )   Günlük Spor Haberleri ( Güncel ) EmptyC.tesi 09 Ocak 2010, 11:05

Barbekü var, transfer yok!
Beşiktaş kampında dün barbekü partisi gerçekleştirilirken, teknik direktör Mustafa Denizli çarpıcı açıklamalar yaptı. Tecrübeli çalıştırıcı, transfer yapılmayacağını bir kez daha tekrarladı.

Günlük Spor Haberleri ( Güncel ) Fft1mm837616

İkinci yarı hazırlıklarını Antalya’da sürdüren Beşiktaş, dün düzenlenen barbekü partisiyle stres attı. Oyuncular, teknik heyet ve takımı takip eden basın mensuplarının katıldığı partide teknik direktör Mustafa Denizli transfer konusuna açıklık getirdi.

‘Kararı Batuhan verecek’
Daha önce “Biz bize yeteriz. Transfer istemiyorum” diyen tecrübeli çalıştırıcı, dün şu ifadeyi kullandı: Beşiktaş’a hiç kimse gelmeyecektir. Bundan sonra yazılacak olanlara da taraftarlarımız itibar etmesin. Bu kadro bizim hedeflerimizi gerçekleştirmemize yeter... Delgado’nun İstanbul’a gelmesini beklediklerini dile getiren Denizli, “Batuhan takımda kalıp-kalmayacağına kendisi karar verecek” yorumunu yaptı. Hazırlıkların programlı bir şekilde devam ettiğini belirten kurt hoca, “Önümüzdeki hafta oynayacağımız kupa maçı ve yaklaşan ikinci devre hazırlıkları, planladığımız şekilde devam ediyor. Nobre ve Tabata’nın ilk yarıda normal çizgilerine ulaştığını söyleyemeyiz ama ikisi de bu takım için çok önemli oyuncular. Ümit ediyorum ki, ilk yarıdaki görüntülerinden çok farklı olacaklardır. Buna inanıyorum. Ben onlardan umudumu hiç kesmem. İkinci yarı çok farklı mücadele edeceklerine inanıyorum” dedi.
RockTurk takımından
RockTurk takımından

Erkek
Kişisel İleti :

MesajKonu: Geri: Günlük Spor Haberleri ( Güncel )   Günlük Spor Haberleri ( Güncel ) EmptyC.tesi 09 Ocak 2010, 11:04

İbrahim Toraman yuvada kalıyor
Beşiktaş ile bu sezonun sonunda sözleşmesi sona erecek olan İbrahim Toraman, Siyah Beyazlı kulüp ile yeniden sözleşme imzalamak istediğini söyledi.

Günlük Spor Haberleri ( Güncel ) Fft1mm838370

Tecrübeli oyuncu, menajerinin yeni sözleşme için görüşmeleri sürdürdüğünü söylerken, Beşiktaş'tan kopmak istemediğini de sözlerine ekledi.

Toraman, "Sözleşmemi uzatıp uzatmama konusunda bir sorun yaşamıyorum. Benim için şu anda önemli olan performansım ve takıma katkım. Ayrıca benim mukavelemin bitmesine altı ay var. Menajerim, yöneticilerimiz ile görüşmelerini sürdürüyor. Zaten bu konuda sıkıntı yaşayacağımı sanmıyorum. Benim için Beşiktaş'tan kopmak çok zor olur. Burası benim için bambaşka bir yer ve kulübümü kendi evim gibi görürüm. Yurt dışından iyi bir teklif alırsam değerlendirme yapabilirim, ama benim isteğim burada kalmak" dedi.

"ŞAMPİYONLUĞA GEÇEN YILKİ KADAR İNANIYORUZ"
İbrahim, şampiyon olacaklarına geçen yılki kadar inandıklarını belirtirken, sezonun ikinci yarısına iyi bir başlangıç yapmanın önemini vurgulayarak, "Şampiyon olacağımıza geçen yıl ne kadar inanıyorsak, bu yıl da o kadar inanıyoruz. Puan olarak ilk yarıyı rakiplerimizin gerisinde bitirdik, ama ikinci yarıya iyi başlarsak her şey bizim için olumlu gelişir. İlk maçtan itibaren iyi sonuçlar almaya başlarsak, hedefimize daha emin adımlarla ilerleriz" diye konuştu.

"İLK YARI GOL ATAMAYAN TAKIM ARKADAŞLARIM İKİNCİ YARI PATLAMA YAPACAK"
Tecrübeli oyuncu, ilk yarıda gol yollarında çok fazla etkili olamayan takım arkadaşlarının ikinci yarı patlama yapacağına inandığını ifade ederek, "Forvet oyuncularımız ikinci yarı bir patlama yapacaklardır. Onların sezonun ilk yarısında çok fazla gol atamamaları ikinci yarıda aynı şekilde olacak anlamına gelmez. Bu durum böyle gitmeyecektir" şeklinde konuştu.
RockTurk takımından
RockTurk takımından

Erkek
Kişisel İleti :

MesajKonu: Geri: Günlük Spor Haberleri ( Güncel )   Günlük Spor Haberleri ( Güncel ) EmptyC.tesi 09 Ocak 2010, 11:01

Keita&Drogba A.Ş. Fildişi'ni uçurdu
Afrika Uluslar Kupası'ndaki ilk sınavını 11 Ocak'ta Burkina Faso'ya karşı verecek olan Fildişi Sahilleri, zorlu turnuva öncesi son ciddi provasını Tanzanya maçıyla yaptı.

Günlük Spor Haberleri ( Güncel ) Fft1mm836654

Mücadelede ilk 11’de görev alan Keita, 37. dakikada Chelsea’nin dünyaca ünlü yıldızı Drogba’ya yaptığı asistle, ülkesinin galibiyetinde baş rol oynadı. Karşılaşmayı Drogba’nın attığı bu tek golle kazanan Fildişi Sahilleri, Afrika Kupası’nın favorileri arasında. Keita, Ocak ayının sonuna kadar sürecek olan turnuvada, ülkesi tur atladıkça, Galatasaray’ı yalnız bırakmaya devam edecek.
RockTurk takımından
RockTurk takımından

Erkek
Kişisel İleti :

MesajKonu: Geri: Günlük Spor Haberleri ( Güncel )   Günlük Spor Haberleri ( Güncel ) EmptyC.tesi 09 Ocak 2010, 11:01

Tunus da kadroyu açıkladı!
Tunus teknik direktörü Faouzi Benzarti Angola 2010'da mücadele edecek 23 kişilik kadroyu açıkladı.

Günlük Spor Haberleri ( Güncel ) Fft1mm832049

Kaleciler: Farouk Ben Mustapha (CA Bizerte), Aymen Mathlouthi (Etoile Sahel), Adel Nefzi (Club Africain)

Defans: Yassine Mikari (Sochaux, Fransa), Souhail Ben Radhia (Etoile Sahel), Khelil Chammam (Esperance), Radhouene Felhi (1860 Munich, Almanya), Karim Haggui (Hannover, Almanya), Bilel Ifa (Club Africain), Ammar Jemel (Etoile Sahel), Khaled Souissi (Club Africain)

Orta Saha: Chaouki Ben Saada (Nice, Fransa), Oussama Darragi (Esperance), Chadi Hammami (CS Sfaxien), Khaled Korbi (Esperance), Haithem Mrabet (CS Sfaxien), Mohamed Ali Nafkha (Etoile Sahel), Hocine Ragued (Slavia Prag, Çek Cumhuriyeti)

Forvet: Ahmed Akaichi (Etoile Sahel), Amine Chermiti (Al Ittihad Jeddah, Saudi Arabia), Zouheir Dhaouadi (Club Africain), Issam Jomaa (Lens, Fransa), Youssef Msakni (Esperance)
RockTurk takımından
RockTurk takımından

Erkek
Kişisel İleti :

MesajKonu: Geri: Günlük Spor Haberleri ( Güncel )   Günlük Spor Haberleri ( Güncel ) EmptyC.tesi 09 Ocak 2010, 11:00

Togo milli takımına silahlı saldırı!
Afrika Uluslar Kupası'na katılan Togo milli takımınının otobüsü Angola'da silahlı saldırıya uğradı.

Günlük Spor Haberleri ( Güncel ) Fft1mm837367

Otomatik silahlarla yapılan saldırı sonucunda otobüs şöförünün öldüğü 9 kişinin de yaralandığı bildirildi. Yaralılar arasında ilk belirlemelere göre takım doktorlarıyla birlikte 2 futbolcu da yer alıyor.

Togo Futbol Federasyonu Başkan Yardımcısı Gabriel Ameyi bu iki futbolcunun yedek kaleci Obilale Kossi ve savunma oyuncusu Serge Akakpo olduğunu duyurdu. Akakpo'nun futbol oynadığı Rumen Vaslui takımı oyuncularının 2 kurşun yarası aldığını ancak hayati tehlikeyi atlattığını açıkladı. Ancak resmi kaynaklarca doğrulanmasa da yaralıların durumu ciddiyetini koruyor.
RockTurk takımından
RockTurk takımından

Erkek
Kişisel İleti :

MesajKonu: Geri: Günlük Spor Haberleri ( Güncel )   Günlük Spor Haberleri ( Güncel ) EmptyC.tesi 09 Ocak 2010, 10:59

Keita'nın hayatı tehlikede!
Afrika Uluslar Kupası'nın başlamasına 1 gün kala, Angola'da, Togo'lu oyuncuları taşıyan otobüse gerillalar silahlı saldırı düzenledi. 1 kişi öldü, 2'si futbolcu 9 kişi yaralandı. Olay, Galatasaraylı Keita'nın ülkesi Fildişi Sahili'nin grup maçlarını oynayacağı Cabinda kentinde meydana geldi.

Günlük Spor Haberleri ( Güncel ) Fft1mm838109

Angola’nın ev sahipliğini yaptığı 2010 Afrika Uluslar Kupası’nın başlamasına 1 gün kala, Togo Milli Takımı’nı taşıyan otobüse Kongo sınırı yakınlarında saldırı düzenlendi. Otobüs şoförünün hayatını kaybettiği saldırıda 2’si futbolcu 9 kişi yaralandı. Dakikalar boyunca otobüslerine ateş açıldığını belirten Togo’nun, Nantes’li oyuncusu Thomas Dossevi, “Ben iyiyim, ama birçok takım arkadaşım kötü durumda. Hastanede bekliyoruz” dedi. Yetkililer yaralıların ismini sır gibi saklarken, olaydan yara almadan kurtulan Manchester City’nin golcüsü Emmanuel Adebayor ile futbolcuların, turnuvadan çekilmek istedikleri öğrenildi.

Başka bir yere alınabilir
Olayın Galatasaray’ı ilgilendiren kısmı ise; Keita’nın formasını giydiği Fildişi Sahili, Togo, Burkina Faso ve Gana ile aynı grupta.. Ve Keita’nın takımının grup maçlarını oynayacağı yer de, adam kaçırma ve cinayet vakalarının kol gezdiği, önceki günkü saldırının yaşandığı Cabinda kenti. Avrupa’nın birçok yıldız isminin boy göstereceği turnuva öncesi, yetkililerin acil bir toplantı yaptığı ve buradaki maçları başka bir yere almayı düşündükleri ifade edildi. Tehlikenin farkında olan Chelsea, Keita’nın takım arkadaşı Drogba için Afrika’da olduğu sürece koruma tutmuştu.

4 OCAK 2010 TARİHLİ FANATİK

Günlük Spor Haberleri ( Güncel ) Fft30mm838065
RockTurk takımından
RockTurk takımından

Erkek
Kişisel İleti :

MesajKonu: Geri: Günlük Spor Haberleri ( Güncel )   Günlük Spor Haberleri ( Güncel ) EmptyC.tesi 09 Ocak 2010, 10:58

'Size güvenip söz verdim'
Başkan Aziz Yıldırım dün takıma verdiği yemekte futbolculara moral aşıladı, “Şampiyonlukların sözünü sizlere güvenerek verdim. İkinci yarı daha iyi olacağınıza inanıyorum” diye konuştu.

Günlük Spor Haberleri ( Güncel ) Fft1mm838178

Fenerbahçe’de, yönetim kurulu ve futbol takımı sezonun ikinci yarısı öncesi akşam yemeğinde buluştu. Faruk Ilgaz Tesisleri’nde basına kapalı gerçekleştirilen organizasyona yönetim kurulundan, kulüp başkanı Aziz Yıldırım’ın yanı sıra genel sekreter Vedat Olcay, asbaşkanlar Murat Özaydınlı, Şekip Mosturoğlu, Nihat Özbağı, yönetim kurulu üyeleri Ali Yıldırım, Ömer Temelli, Semih Özsoy, Hakan Dinçay, Turhan Şahin, Ünal Uzun, Yasemin Merçil ve Hüseyin Topbaş, futbol takımından da sportif direktör Aykut Kocaman, idari menajer Hasan Çetinkaya, teknik direktör Christoph Daum ve yardımcıları ile futbolcular katıldı. Başkan Aziz Yıldırım yemekte futbolculara hitaben yaptığı konuşmada, “İlk yarı iyi başladık ama sonradan düşüşe geçtik. İkinci yarıda bu manzaraları görmek istemiyorum. Ben sizlere ve teknik kadroya güvenerek şampiyonlukların sözünü verdim. İkinci yarı bunları düşünerek daha iyi olacağınıza inanıyorum” dedi. Bu arada Aziz Yıldırım’ın Emre, Mehmet Topuz ve Alex ile de ayaküstü kısa bir sohbet yaptığı belirtildi. Yıldırım’ın opsiyonlu sözleşme konusunda sorun yaşadıkları Semih’e de soğuk davrandığı gözlerden kaçmadı. Golcü futbolcunun başkanın tavrına çok üzüldüğü öğrenildi.
RockTurk takımından
RockTurk takımından

Erkek
Kişisel İleti :

MesajKonu: Geri: Günlük Spor Haberleri ( Güncel )   Günlük Spor Haberleri ( Güncel ) EmptyC.tesi 09 Ocak 2010, 10:57

Kazım'ı silmekte geç bile kaldık!
Saha içi ve saha dışı davranışlarıyla tepki çekerken, gece yarılarına kadar barlarda eğlendikten sonra ertesi gün idmanı yetişmek isterken arabasıyla büyük bir kaza yapıp ölümden dönen Kazım'ın bileti kesilirken, adı bizde saklı olan bir yöneticiden ağır suçlamalar geldi.

Günlük Spor Haberleri ( Güncel ) Fft1mm838041

Fenerbahçeli bir yönetici, adının yazılmaması şartıyla konuştu: “Ugandalı bir kabileden adam getirsek, uyum sağlardı. Ama yarı Türk olan ve İngiltere gibi bir ülkeden gelen Kazım sağlayamadı.”

“Kendisine inanılmayacak ölçüde töleranslı davrandık ancak o uslanmadı. Değişmesi de imkansız. Aslında bu cezayı çoktan haketmişti”

İşte, Kazım’ın hep sorunlarla yaşamanın peşinde koşan bir kişiliğe sahip olduğunu ileri süren yöneticinin olay yaratacak sözleri: “İnanın, Uganda’daki bir kabileden adam getirsek, şimdiye kadar uyum sağlardı. Ancak yarı Türk olan ve İngiltere gibi bir ülkeden gelen Kazım sağlayamadı. Aslında bu cezayı çoktan haketmişti. Kendisine Fenerbahçe’de bulunduğu süre içinde inanılmayacak kadar töleranslı davranıldı. Ama o, kendisiyle barışık değil. Bu yüzden, her türlü iyi niyetli yaklaşım çabalarımız karşılıksız kaldı. Kazım’ın değişmesi de imkansız. Anladık ki, her transferde oyuncunun kişilik yapısını, insani ilişkilerini sorgulak gerekiyormuş.”

‘Kulüp bulun’ denildi
Bu arada Kazım ve Önder konusunda çıkan haberlere açıklık getirmek amacıyla kulüpten yapılan yazılı açıklamada, bu iki oyuncudan kulüp bulmalarının istendiği resmen duyuruldu. İnternet sitesi aracılığıyla yapılan açıklamada şöyle denildi: “Colin Kazım, Önder ve menacerleriyle tüm görüşmeleri, sportif direktörümüz Aykut Kocaman gerçekleştirmektedir. Bu görüşmelerde, adı geçen futbolculara, şu anda takım kadrosunda düşünülmedikleri ve kendilerine kulüp bulmaları söylenmiş, aksi takdirde sözleşmelerinin sonuna kadar Fenerbahçe’nin sporcusu olarak devam edecekleri ifade edilmiştir.”
RockTurk takımından
RockTurk takımından

Erkek
Kişisel İleti :

MesajKonu: Geri: Günlük Spor Haberleri ( Güncel )   Günlük Spor Haberleri ( Güncel ) EmptyC.tesi 09 Ocak 2010, 10:55

Bekir hazırlıkta
Gaziantep'ten büyük umutlarla geldiği Fenerbahçe'de şu ana dek umduğunu bulamayan, sadece son haftalarda gerçek yeri stoperde değil de, sağbekte görev yapabilen Bekir İrtegün, herşeye karşın umut dolu.

Günlük Spor Haberleri ( Güncel ) Fft1mm837961

Özellikle Önder’in gönderilme kararının ardından savunmanın göbeğinde Bilica ve Lugano’nun yokluğunda oynayabilecek ilk oyuncu olmak, genç futbolcunun iştahını kabarttı.
RockTurk takımından
RockTurk takımından

Erkek
Kişisel İleti :

MesajKonu: Günlük Spor Haberleri ( Güncel )   Günlük Spor Haberleri ( Güncel ) EmptyC.tesi 09 Ocak 2010, 10:52

Fenerbahçe'de Saviola bombası
Fenerbahçe Yönetimi'nin dünyaca ünlü Arjantinli golcü Saviola ile anlaşmak üzere olduğu ileri sürüldü.
Günlük Spor Haberleri ( Güncel ) Fft1mm838258
Benfica forması giyen ünlü yıldızın menacerinin dün İstanbul’da Sarı-Lacivertli yöneticilerle masaya oturduğu iddia edildi. Daha önce Real Madrid ve Barcelona formalarını da giyen tecrübeli futbolcunun bu transfere sıcak baktığı da gelen haberler arasında.
Kaynak ve Videosu için ; http://fanatik.ekolay.net/Fenerbahcede-Saviola-bombasi_3_Detail_34_159590.htm

Günlük Spor Haberleri ( Güncel )
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» spor felsefesi