RockTurk
Sadece 30 saniyeni harcayarak aramıza katılmak için 'Kaydol'a tıkla.

RT Yönetimi ~
RockTurk
Sadece 30 saniyeni harcayarak aramıza katılmak için 'Kaydol'a tıkla.

RT Yönetimi ~
RockTurk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RockTurk

Sadece Rock severlerin değil tüm Müzik severlerin buluşma noktası.

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  Başvuru FormuBaşvuru Formu  

Tekkeye Gelen Sarhoş

YazarMesaj
HayKoLkhaReKetEngeLLenemz
RockTurk takımından
RockTurk takımından
HayKoLkhaReKetEngeLLenemz

Erkek
Kişisel İleti :

Ruh Hali : Tekkeye Gelen Sarhoş Olgun10

Tekkeye Gelen Sarhoş Empty
MesajKonu: Tekkeye Gelen Sarhoş   Tekkeye Gelen Sarhoş EmptyÇarş. 28 Ekim 2009, 20:45

Ebu Said-i Mihne tekkede dervişleriyle oturuyordu. Birden içeriye perişan bir halde bir giriverdi. Yapılmayacak şeyle yapmaya ağlamaya dövünmeye başladı. Şeyh onu yanına gelmiş yerlere yıkılmış olarak görünce acıdı kalkıp yanına gitti.
- Ey sarhoş kendine gel. Burada öyle gürültü yapıp durma neden ağlıyorsun? Ver elini bana ayağa kalk dedi.
Sarhoş ise dedi ki:
- Ey şeyh Allah sana yardım etsin El tutmak senin harcın mı? Sen başını al da git. Yıkılmak bneim payıma düştü bırak beni. Eğer herkes düşkünlerin elinden tutabilseydi karınca yiğitlik meclisinin baş köşesine otururdu. Bu iş senin yapabileceğin bir şey değil çekil başımdan!
Bu sözleri duyan şeyh yere yıkıldı sapsarı yüzü kanlı gözyaşlarıyla kızıla boyandı.
Ey kendisinden başka var olmayan ey herkesin feryadına yetişen benim imdadıma sen yetiş. Düştüm ben elimi sen tut.
http://rockturk.eniyiforum.org/

Tekkeye Gelen Sarhoş
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-