RockTurk
Sadece 30 saniyeni harcayarak aramıza katılmak için 'Kaydol'a tıkla.

RT Yönetimi ~
RockTurk
Sadece 30 saniyeni harcayarak aramıza katılmak için 'Kaydol'a tıkla.

RT Yönetimi ~
RockTurk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RockTurk

Sadece Rock severlerin değil tüm Müzik severlerin buluşma noktası.

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  Başvuru FormuBaşvuru Formu  

Tıkandı Baba

YazarMesaj
HayKoLkhaReKetEngeLLenemz
RockTurk takımından
RockTurk takımından
HayKoLkhaReKetEngeLLenemz

Erkek
Kişisel İleti :

Ruh Hali : Tıkandı Baba Olgun10

Tıkandı Baba Empty
MesajKonu: Tıkandı Baba   Tıkandı Baba EmptySalı 27 Ekim 2009, 21:00

Vakti zamanında padişah Sultan Mahmut tekmili kıyafet yapıp yanına koruma ve yaver almadan halkın arasına karışayım bakayım halkımın durumu ne diye düşünmüş. Kimseye haber vermeden çıkmış dolaşmış. En iyi yorumlar kahvehanede olur diye bir çay bahçesine gidip oturmuş. Tabi kimse bilmiyor onun Sultan Mahmut olduğunu? Neyse çay ocağında yaşlı ve yorgun biri varmış ve herkes adama şöyle sesleniyormuş?
...tıkandı baba 3 çay tıkandı baba bir kahve. tıkandı baba şöyle tıkandı baba böyle!!
...adamın lakabı tıkandı babaymış?

Sultan Mahmut adamı çağırmış rengini belli etmeden demiş ki sana neden böyle sesleniyorlar. Tıkandı baba tabi bilememiş kim olduğunu. Demiş ki uzun hikaye.. Sultan Mahmut anlat zamanım var.
...Tıkandı baba başlamış anlatmaya?
Vakti zamanında burada bir musluk vardı şifalı su akardı bende onu satardım çok para kazanırdım. etrafımdaki sivri zeka!!! Arkadaşlarım dedi ki bu musluktan su az akıyor musluğun ağzını murçla genişlet su daha çok aksın daha çok para kazan. Bende onlara uydum ve yaptım su bana küstü zamanla kurudu iflas ettim şimdi bu durumdayım demiş!
...Sultan Mahmut adamın haline çok üzülmüş. Saraya dönmüş ve hemen yaverine bir tepsi baklava hazırlatınaltına altınları dizin belli olmadan tıkandı babaya yollayın.

Bir tepsi mis gibi baklava gelmiş tıkandı babaya sarayın ikramı diye. Tıkandı baba düşünmüş kendi kendine ben yalnız bir adamım kimsem yok bunun hepsini yiyemem!!! Ben en iyisi bunu 2 altına köşede satayım. Neyse oradan geçen bir yahudi pazarlık yapıp tek altına almış baklavayı? Bir tane ağzına atsa anlayacak baklavanın altı altın dolu ama yememiş.. Yaver gelmiş tepsiyi almaya?
demiş tepsi nerde. Tıkandı baba ben sattım onu demiş.. Yaver demiş yürü saraya gidiyoruz.. Tıkandı baba korkmuş.. Ne kabahat işledim acaba?

Korkma demiş Sultan Mahmut seni çağırıyor..
Çıkmış huzura Sultan Mahmut demiş babaya sen beni tanıdın mı? Siz sultansınız demiş tıkandı baba.. İyi bak yüzüme demiş ben dün yanına gelip senden hikayeni dinleyen adamım demiş? Tıkandı baba korkmuş? Korkma demiş. ben sana bir tepsi altın yolladım yemeden bir tane satmışsın.. Bilmiyordum sultanım demiş tıkandı baba gene korkmuş.
Sultan Mahmut alıp bunu hazineye altınların olduğu yere eline bir kürek verin daldırsın küreği altın yığınınakürekteki tüm altınları sana vereceğim demiş. Tıkandı baba heyecandan küreği tersten daldırmış... Kürekte bir tane altın yok. Sultan Mahmut demiş ki içinden Allah(cc) Allah; İlla bir güzellik yapacağım tıkandı babaya?
Yaverine demiş hazırlanın tıkandı babayı en değerli araziye götürmüş.. herkes orda.. Demiş ki tıkandı babaya?
...baba yerden bir taş al fırlat atabildiğin en uzak yere? attığın taşın uzaklık mesafesinin 10.000 katı araziyi sana vereceğim toprak zengini yapacağım demiş seni? Tıkandı baba bakınmış etrafına bir tane bile taş yok.. Hemen sağında kocaman bir kaya.. Eğilmiş kaldırmak istemiş sultanın emri var... Heyecana kalbi daha fazla dayanamamış oracığa yığılmış kalmış!!
Sultan Mahmut yukarı göğe doğru bakmış demiş ki:
VERMEYİNCE MABUT NEYLESİN SULTAN MAHMUT!!
...bu haftaki yazımı bir hikaye ile açtım..
.....

Teşbihte hata yoktur derler....

Nusret Karaalioğlu’nun iyi niyetinden kimsenin şüphesi olmamıştır. Benimde hiç olmadı..Yalovaspor’u sevdiği de aşikardır. Öyle ki deplasman maçlarına bile gidiyor ve hala maddi yardımını esirgemiyor.. Sultan Mahmut gibi...
Ama o döneminde neyi ne kadar güzel yapmak istediyse de hep ters gelişti işler. Kulüp için ne kadar icraat yapmak istediyse de olmadı.. Herhalde mabut olayı!!

Yalovaspor şifalı su akan bir kulüptü zamanında özümüzden neler yetişti. Tuğrul Şener Hidayet Öztekin Yalçın Önem Selçuk Yiğitlik Vatan abi Alper abi Savaş abi Melih abi... daha bir sürü var adını sayamadığım abim. Ama hepsi uzak şimdi kulübe!!
Küsen şifalı musluk olayı!!
O dönemdeki teknik direktörümüz Nafi Bilaloğlu da ne denediyse olmadı..
herhalde tıkandı baba olayı!!

Bakınız bu yaşananlar tüm gelişmeler herkes tarafından zaten biliniyor. Çünkü kahve köşelerinde herşey dedikodu kumkuması şeklinde. Herkes bir şey söylüyor etkilenmeler oluyor..
Herhalde musluğu murçla genişletme olayı!!

Ha birde yaver olayı var hikayemizde. Yaver olaya fazla müdahale etmiyor nede olsa emir eri.. Ama kulübümüzde o yaver çok etkin rol aldı..
Teknik direktör ve oyuncu seçimlerinde çok etkindi..
Herhalde altın dolu tepsiyi taşıma olayı!

alıntı
http://rockturk.eniyiforum.org/

Tıkandı Baba
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» BaBa xD
» Bir Baba Olarak Peygamber Efendimiz [S.A.V]