RockTurk
Sadece 30 saniyeni harcayarak aramıza katılmak için 'Kaydol'a tıkla.

RT Yönetimi ~
RockTurk
Sadece 30 saniyeni harcayarak aramıza katılmak için 'Kaydol'a tıkla.

RT Yönetimi ~
RockTurk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RockTurk

Sadece Rock severlerin değil tüm Müzik severlerin buluşma noktası.

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  Başvuru FormuBaşvuru Formu  

Cemal DUA

3 posters
YazarMesaj
nurdi
Yeni Üye
Yeni Üye
nurdi

Erkek

Cemal DUA Empty
MesajKonu: Cemal DUA   Cemal DUA EmptyCuma 04 Eyl. 2009, 14:05

Cemal dua klibini buradan izleyebilirsiniz.. [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Diyarbakır’da 1978 yılında terzi bir baba ile ev hanımı bir annenin 5 çocuğundan biri olarak dünyaya gelen Cemal Çimen, ilk gitarını 15 yaşında babasından gizli harçlıklarını biriktirerek satın aldı. Gitarı ilk eline aldığında çalmaktan bihaber olan Cemal Çimen, ders alma imkanı olmadığı için ilk tınıları televizyonda gitar çalanları izlerken çıkardı. Kısa sürede tamamen kendi çabasıyla gitar çalmayı öğrenen Çimen, Diyarbakır henüz pop müziği dahi benimseyememişken üniversite gençliğinden de etkilenerek Metallica ve Pink Floyd gibi büyük rock gruplarını dinleyerek rock müzik ile tanıştı. Diyarbakırlı bir esnaf çocuğu olarak yer yer ailesini bile karşısına alıp uzun saçları ve sırtında gitarıyla bir anlamda şehrin oturmuş kimliğine meydan okuyarak ilk rock konserini 2000 yılında depremzede çocuklar yararına Diyarbakır Meydanı’nda veren Cemal Çimen, ‘Benim için o konserin ilk konserim olmasının yanı sıra başka bir anlamı daha var. Diyarbakır’ın siyasi kaosundan kaynaklı valilik ve emniyetin bu tür toplu organizasyonlara karşı uzak bir duruşu vardı. Israrla konsere izin alma çabalarımız dönemin Emniyet Müdürü Gaffar Okan’ın da dikkatini çekmiş olmalı ki Bizi makamına davet etti. Sıcak ve esprili bir sohbet sonrasında gülerek bize bu konserin iznini vereceğini ancak bir sorun yaşanırsa benim canımı yakacağını ifade etti. Verdiği izin sayesinde biz bu konseri gerçekleştirdik ve ses getirerek amacımıza ulaştık.’ dedi.

Sonrasında birçok yerde konser veren Cemal Çimen, bu anlamdaki çalışmalarını daha da profesyonel bir noktaya getirmek için önce Ankara’ya sonrasında da İstanbul’a geldi. Müziğini ticari bir beklenti olmaksızın yapmayı amaçlayan Cemal Çimen, İstanbul’da enstrüman satan bir mağaza açtı.

Yapımcı şirketlerin bu anlamdaki projelere tamamen ticari yaklaşmalarından rahatsız olan Cemal Çimen, mağazadan elde ettiği geliri kendi kurduğu müzik şirketi Rock Market Prodüksiyon’a yatırdı ve ilk albümü ‘DUA’yı piyasaya çıkardı.
şebocukızz
Usta Üye
Usta Üye
şebocukızz

Kadın
Kişisel İleti : Şebo'm

Ruh Hali : Cemal DUA Geveze10

Cemal DUA Empty
MesajKonu: Geri: Cemal DUA   Cemal DUA EmptyPerş. 10 Eyl. 2009, 17:11

hiç duymamıştım sağol +rep
HACKERR_BORAA
Amatör Rockçı
Amatör Rockçı
HACKERR_BORAA

Erkek
Kişisel İleti : R 0 C K H A C K ' artıK brdaa..!
Ruh Hali : Cemal DUA Agresi10
İşletim Sistemi : Cemal DUA 210

Cemal DUA Empty
MesajKonu: Geri: Cemal DUA   Cemal DUA EmptyÇarş. 07 Ekim 2009, 17:52

şebocukızz demiş ki:
hiç duymamıştım sağol +rep

aynen

Cemal DUA
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Cemal DUA