RockTurk
Sadece 30 saniyeni harcayarak aramıza katılmak için 'Kaydol'a tıkla.

RT Yönetimi ~
RockTurk
Sadece 30 saniyeni harcayarak aramıza katılmak için 'Kaydol'a tıkla.

RT Yönetimi ~
RockTurk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RockTurk

Sadece Rock severlerin değil tüm Müzik severlerin buluşma noktası.

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  Başvuru FormuBaşvuru Formu  

Öss Sonuçları Açıklanacak

2 posters
YazarMesaj
KoRn
RockTurk takımından
RockTurk takımından
KoRn

Erkek
Lakap : ¢нєzzу
Kişisel İleti : Ť αηутнιηg ιѕ ησт ιмρσѕѕιвℓє σƒ ℓιƒє Ť
Ruh Hali : Öss Sonuçları Açıklanacak Sinirl10
İşletim Sistemi : Öss Sonuçları Açıklanacak 210

Öss Sonuçları Açıklanacak Empty
MesajKonu: Geri: Öss Sonuçları Açıklanacak   Öss Sonuçları Açıklanacak EmptyÇarş. 08 Tem. 2009, 13:48

sağol qiqi rep için
Very Happy Bence össlilere kötü bir haber verdim
bari arkamdan küfür etmeseler puaa xD
qiqi
Moderatör
Moderatör
qiqi

Kadın
Lakap : qiqi
Kişisel İleti : Irkçılığa hayır (:..
Ruh Hali : Öss Sonuçları Açıklanacak Olgun10

MesajKonu: Geri: Öss Sonuçları Açıklanacak   Öss Sonuçları Açıklanacak EmptyÇarş. 08 Tem. 2009, 13:45

epey kişi girmiş ya :S
kazansalar bile iyi bir üni. olmadığı sürece bir anlamı yok bence :S
sağol cenk +rep!
KoRn
RockTurk takımından
RockTurk takımından
KoRn

Erkek
Lakap : ¢нєzzу
Kişisel İleti : Ť αηутнιηg ιѕ ησт ιмρσѕѕιвℓє σƒ ℓιƒє Ť
Ruh Hali : Öss Sonuçları Açıklanacak Sinirl10

MesajKonu: Öss Sonuçları Açıklanacak   Öss Sonuçları Açıklanacak EmptyÇarş. 08 Tem. 2009, 13:41

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, 14 Haziran Pazar günü gerçekleştirilen ÖSS sonuçlarının gelecek hafta içinde açıklanacağını bildirdi.
Yarımağan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, adayların puanlarını hesaplama işlemlerinin sürdüğünü ifade etti. Çalışmaların tamamlanması halinde sınav sonuçlarının erken açıklanabileceğini söyleyen Yarımağan, ''Ancak sınav sonuçlarının açıklanması cumartesi gününden önce mümkün değil. Şu anda bir tarih veremiyorum. Önümüzdeki hafta kesin açıklanır'' dedi.

ÖSS sonuçlarıyla birlikte, 21 Haziran Pazar günü gerçekleştirilen Yabancı Dil Sınavı (YDS) sonuçları da açıklanacak. Sonuçlar ÖSYM'nin internet sitesinden duyurulacak.

722 BİN ADAY AÇIKTA KALACAK

Bu arada, 2009-2010 akademik yılında devlet üniversitelerinin ön lisans ve lisans kontenjanları toplam 534 bin, vakıf üniversitelerinin kontenjanları da 84 bin olarak açıklanmıştı.

2009-ÖSS'ye 1 milyon 349 bin 782 aday katılmıştı. Bu adayların 32 bin 45'i YDS'ye de girmişti.

ÖSS'ye başvuran aday sayısı ve kontenjanlar göz önüne alındığında, adayların yaklaşık 628 bini devlet ve vakıf üniversitelerinin ön lisans ve lisans programlarına yerleşmeye hak kazanırken, 722 bin civarında aday açıkta kalacak.

Açıkta kalmak istemeyen adaylar, Açıköğretim Fakültesi programlarını tercih edebiliyor. Açıköğretim programlarında, belli bazı programlar dışında kontenjan sınırlaması bulunmuyor. Açıköğretim programlarına yerleşebilmek için genellikle 145 baraj puanını aşmak yeterli kabul ediliyor.

Öss Sonuçları Açıklanacak
1 sayfadaki 1 sayfası