RockTurk
Sadece 30 saniyeni harcayarak aramıza katılmak için 'Kaydol'a tıkla.

RT Yönetimi ~
RockTurk
Sadece 30 saniyeni harcayarak aramıza katılmak için 'Kaydol'a tıkla.

RT Yönetimi ~
RockTurk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RockTurk

Sadece Rock severlerin değil tüm Müzik severlerin buluşma noktası.

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  Başvuru FormuBaşvuru Formu  

Devian Röportajı

YazarMesaj
_freyja_
Süper Mod.
Süper Mod.
_freyja_

Kadın
Kişisel İleti : sonsz bir eLvda mLodisi qibiym
sessiz we qizémLi **
Ruh Hali : Devian Röportajı Huysuz10

Devian Röportajı Empty
MesajKonu: Devian Röportajı   Devian Röportajı EmptyPtsi 06 Tem. 2009, 07:27

Eski Marduk vokalisti olarak hatırladığımız Erik Legion ile yeni grubu Devian hakkında yapılmış bir röportajdır.

Grubun adını değiştirmenizin nedeni neydi? Elizium adında bir başka grup oluşu mu?

- Evet, söylediğiniz nedenle o isim biraz fabrikasyon geldi ve Ninewinged Serpent’in çıkışıyla birlikte kimsenin daha önce kullanmadığı bir grup adımız olsun istedik.

Morgan Hakkanson bir röportajında Emil’in grubunuzda çalmadığını, sadece onun studyosunu kullandığınızı söylüyor. Bu doğru mu?

- Hahahahaha!!! Bu çok komik, gerçekten öyle mi demiş?!!? Her şeyden önce bu grubu kuran ben ve Emil’dir ve grup onsuz bugün burada olmazdı. Morgan’in neden böyle bir yalan söylediği konusunda bir tahminde bulunmayacağım ama beni güldürdü, komik adam!!!

Devian grubuyla farklı tarzda bir müzik yapıyordunuz. Neden bu stili seçtiniz?

- Büyürken dinlediğimiz tüm müziklerden ilham almaya karar verdik ve kulağa guzel geldigi sürece soundumuzu geliştirmeye devam ettik, taa ki tamam şimdi hazır diyebildiğimiz güne kadar. Pek çok duyguyu uyandıran, çok boyutlu ve Metali bize sevdiren öğelerle dolu bir sound istedik.

Eskiden Black metal söylerdiniz, şimdi yeni stilinizde hiç zorlanıyor musunuz?

- Hayır, aynı sekilde söylüyorum, sadece şimdi dinamik konusuna daha çok önem veriyorum, tıpkı bir zamanlar Ophthalamia ile yaptığım gibi. Marduk inanılmaz derecede agresif bir gruptu ve orada olmaktan da çok zevk almıstım.

Grubun diğer üyeleri kimler? Onları seçmenizin sebepleri neydi? Açıkcası bilinen müzisyenler değiller ama oldukca yetenekliler.

- Ben ve Emil’in dışında Joinus ve Tomas var, ki ikisi de çok iyi gitaristler ve bas gitarda da bir ara Edge of Sanity adlı grupta bulunmus olan Roberth var. Kadro parça parça bir araya geldi ve müzisyenlikle birlikte aramızdaki elektriğin de iyi olmasına onem verdim, çünkü birlikte çok iyi isler çıkardıkları halde grup elamanlarının geçinemedigi grupların basına ne geldigini biliyorum. Devian’da herkes birbirine bağlı ve hepimiz aynı yöne doğru gitmek için çabalıyoruz ve bu da bu grupta olmayı oldukça zevkli kılıyor benim için.

Albüm kapağı dizaynında pekçok ünlü grupla çalısmıs bir profesyonelle çalıstınız. Kapak tasarımı size mi ait yoksa bu kisiye mi?

- Ana fikirler benden çıktı ve birbirimize surekli danısarak dizaynı tamamladık. müziği de sarkı sozlerini de çok iyi yansıtan guzel bir sanat eseri çıktı ortaya. Seth’i kutsuyorum buradan!

Albümdeki vokaliniz Marduk’daki vokalinizden biraz daha farklı. Hiç brutal vokal yapmayı dusundunuz mu?

-Vokal müzikle butunlesmıyorsa tek basına bir ise yaramaz. Ben mumkun olduğunca müzikle butunlesip herseyi bir butun haline getirmeye çalısıyorum.

Sarkı sozleri ve besteleri kime ait?

-Sozleri ben yazdim, besteleri de birlikte yaptık.

Albümün konsepti nedir?

- Bireysellik, dunyayı kendi botlarınızla gezmek ve yazılan herseyin doğru olmadığı fikrini savunmak.

Kayıtlar nerede yapıldı? Ne kadar sürdü?

- Kayıtlar The Legion’dan Rickard Kottelin tarafından Art Decay studyolarında, mixing Fredman’da ve mastering Tailormaid’de yapıldı. Nisan’ın ilk haftası basladık ve mastering Temmuz ortasında bitmisti.

Henuz ilk albümunuz olmasına rağmen Century Media ile anlasmayı basardınız. Bu nasıl oldu?

- Ortak bir arkadasımız sayesinde tanıstırıldık ve bir albüm anlasmasının nasıl olması gerektiği konusunda ortak fikirlere sahip olduğumuzdan hersey kolay oldu. müziğimizi sevdiler ve onları uzun suredir tanıdığımdan bunyelerindeki grupları ne kadar onemsediklerini biliyordum. Ofislerine gittim, herseyi konustuk ve anlastık.

Plak sirketinizden memnunsunuz yani?

- Oldukca, bizi iyi ağırlıyorlar ve hırslılar. Tam bana gore insanlar.

Rebelangels projeniz ne alemde?

- Çoktan öldü ve gömuldü bile. O proje müziğe geri donmemde buyuk bir rol oynamıstı fakat ilk kayıttan sonra soğuduğum bir projeydi.

Albümun isim kaynağı nedir?

- Ninewinged Serpent seytanla esanlamlı bir sozcuk. Ozgurluğune kavusup kendi yoluna gitme fikirlerini sembolize edecek kotu bir karakter istedik ve bununla ilgili aklıma gelen en guzel hikaye rebelangels’ın dususuydu.

The Remnant Song Marduk’un Plague Angel albümu için Emil tarafından bestelenmis bir sarkıydı. Bu sarkıyı neden albümunuzde kullandınız? Herhangi bir itiraz oldu mu?

-Evet, uzerinde biraz değisiklik yaptıktan sonra sarkıyı kullanmaya karar verdik. Albümdeki diğer parçalardan biraz farklı bir sarkı ama albümde onu ozel kılan da bu zaten. Plague Angel kayıtlarında hiç kullanılmadığı için herhangi bir itiraz olmadı ve zaten bestesi Emil’e ait olduğundan istediğini yapma hakkı da onun.

Kaydetmediğiniz sarkılar kaldı mı peki?

-Hayır elimizdeki tum sarkıları kaydettik, bunlardan sadece dort tanesi albümde değil.
“Burning Daylight” ve “Jackal” sarkıları albümun ilk Avrupa baskısında yer alacak, diğer iki sarkı “Ironside” ve “No Mercy for Adversaries” ise gunısığına bir sekilde bir vakitte çıkacaktır.

Black metal stili tum sarkılarınızda kendisini hissettiriyor. müziğinizle nasıl birseyler yaratmayı amaçladınız?

-Benim için müzik bir tutku olduğu kadar bir obsesyon ve bu profesyonel bir grupta çalmak isteyen herkes için boyle. Bir yıl müziksiz yasamayı denedim ve bu beni çıldırttı. müzik içinizde nefes almak zorunda olan, aksi takdirde sizi yiyip bitirecek olan bir canavar. En azından bu benim için hep boyleydi.

Müziklerinde fazlaca death metal stili kullanan black metal grupları hakkında ne dusunuyorsunuz?

- Turleri karıstırarak çok iyi sonuçlar elde edilebiliyor. Slayer orneğin, agresif punk müziğiyle heavy metali birlestirerek çok buyuk bir basarı elde etti. Sarkıları birer klasiğe donustu ve kesinlikle gelmis geçmis en onemli gruplar arasındalar.

Turnelere çıkmayı, daha da populer olmayı ve pek çok albüm çıkarmayı planlıyor musunuz?

- Evet, turnelere çıkan ve pek çok albüm yapan çalıskan bır grup olmak istiyoruz. Bu konuda kendimize bir sınırlama koymadık.

Dracula’nın Türklere karsı yaptığı saldırılarla ilgili sarkı sozleriniz yuzunden tepkilere maruz kaldınız. Türkler aleyhinde fikirleriniz var mı?

- Hayır, sadece Vlad Dracula’nın bakıs açısıyla Avrupa tarihinden bir parçayı yansıtıyordu o sozler. Onun hayatını konu almak istedik ve O da Türklerle savas halinde olduğundan sozlere de yansıdı bu.

Myspace adresiniz ‘truedevian’. Bu bir ima mı?

- Yaptığımız iste ciddi olduğumuzu belirten bir ipucu sadece.

Black metal hakkındakı gorusleriniz neler? Sizce en iyi black metal sadece Iskandinavyadan mı çıkıyor?

- Bana kalırsa Sili’de, Tayland’da ya da Danimarka’da herhangi bir grup agresif müzik ve satanist sarkı sozleriyle black metal grubu olabilir.

ROPORTAJIN SONUNA GELDİK. CEVAPLARINIZ İÇİN TESEKKUR EDERİM. SÖYLEMEK İSTEDİĞİNİZ BASKA BİRSEY VAR MI?

- İLGİLENDİĞİNİZ İÇİN TESEKKURLER. KULAKLARDA YARALAR AÇACAK BİR METAL SALDIRISINA HAZIR OLUN!

Devian Röportajı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-