RockTurk
Sadece 30 saniyeni harcayarak aramıza katılmak için 'Kaydol'a tıkla.

RT Yönetimi ~
RockTurk
Sadece 30 saniyeni harcayarak aramıza katılmak için 'Kaydol'a tıkla.

RT Yönetimi ~
RockTurk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RockTurk

Sadece Rock severlerin değil tüm Müzik severlerin buluşma noktası.

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  Başvuru FormuBaşvuru Formu  

WİNDOWS XP ve 2000'DE YÖNETİCİ OLMAK

2 posters
YazarMesaj
HACKERR_BORAA
Amatör Rockçı
Amatör Rockçı
HACKERR_BORAA

Erkek
Kişisel İleti : R 0 C K H A C K ' artıK brdaa..!
Ruh Hali : WİNDOWS XP ve 2000'DE YÖNETİCİ OLMAK Agresi10
İşletim Sistemi : WİNDOWS XP ve 2000'DE YÖNETİCİ OLMAK 210

WİNDOWS XP ve 2000'DE YÖNETİCİ OLMAK Empty
MesajKonu: Geri: WİNDOWS XP ve 2000'DE YÖNETİCİ OLMAK   WİNDOWS XP ve 2000'DE YÖNETİCİ OLMAK EmptyCuma 25 Eyl. 2009, 21:17

p.i. sağoooool
qiqi
Moderatör
Moderatör
qiqi

Kadın
Lakap : qiqi
Kişisel İleti : Irkçılığa hayır (:..
Ruh Hali : WİNDOWS XP ve 2000'DE YÖNETİCİ OLMAK Olgun10
İşletim Sistemi : WİNDOWS XP ve 2000'DE YÖNETİCİ OLMAK 210

WİNDOWS XP ve 2000'DE YÖNETİCİ OLMAK Empty
MesajKonu: WİNDOWS XP ve 2000'DE YÖNETİCİ OLMAK   WİNDOWS XP ve 2000'DE YÖNETİCİ OLMAK EmptyC.tesi 06 Haz. 2009, 13:06

Windows 2000 veya XP altında sistem üzerinde değişiklikler yapmak ya da Registry'ye kayıtlar eklemek istiyorsanız,administrator (Sistem Yöneticisi) haklarına sahip olmanız ve sisteme bu şekilde giriş yapmış olmanız gerekir.Bunun için her 2 işletim sisteminde de aşağıda tanımlanan uygulamaları gerçekleştirerek sisteminizin açılış ekranında Administrator girişini görüntüleyebilirsiniz.

Windows 2000 :

Kullanıcı yöneticisini Start (Başlat)/Settings (Ayarlar)/Control Panel (Denetim MAsası)/Users and Passwords (Kullanıcılar ve Hesaplar) ile açın.Windows şimdi bir şifre soracaktır.Bilgisayarı kurarken Administrator hesabı için belirlediğiniz şifreyi buraya girin.Daha sonra ilgili kullanıcı adına çift tıklayın.Açılan pencerede Member of sekmesine geçin ve burada Administrators'u seçin.Tüm ayarları OK ile onaylayın.Şimdi gerekli haklara sahip olacaksınız.

Windows XP :

Start(Başlat) menüsünde All Programs (Tüm Programlar)'a tıklayın ve Control Panel (Denetim Masası)/User Accounts (Kullanıcı Hesapları)'u seçin.Administrator şifresini girdikten sonra administrator hakları vermek istediğiniz kullanıcıya sol fare tuşuyla tıklayın.Daha sonra "Change account" (Yeni Hesap Oluştur)'u seçin ve bir sonraki pencerede "Computer administrator" (Sistem Yöneticisi) ve "Change account type" (Hesap tipini oluştur)'a tıklayıp değişiklikleri onaylayın.Şimdi tek yapmanız gereken sistemi kapatıp yeniden başlatmaktır.

WİNDOWS XP ve 2000'DE YÖNETİCİ OLMAK
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Msn'de Hayalet Olmak